• Mart 19, 2019 Anneler için Bilgiler

  Yeni doğan bebeklerin vücudu 1 yaşından büyük bebeklere göre daha farklı ve hassastır. Bunun nedeni ise bebekler büyüdükçe vücut sıvılarının değişmesidir. Gerek yeni doğan olsun gerekse 1 yaşlarındaki bebekler gereğinden fazla giydirildiğinde isilik problemi ile karşılaşılabilecekleri gibi ince giydirildiğinde de soğuk algınlığı gibi hastalıklarla karşılaşılır.

  bebekler için yazlık kıyafetler, yazlık bebek kıyafetleri
 • Mart 15, 2019 Anneler için Bilgiler

  Bebek cildi yetişkin cildine kıyasla daha az yağ salgısı ürettiği için çok incedir. pH değeri nötre yakın olan bebeklerin vücudu daha fazla miktarda su içerdiğinden oldukça hassas ve narindir. Bu neden bebekler için şampuan seçimi son derece önemli bir konudur. Bebeklerde doğru şampuan kullanılmadığında tahriş ve enfeksiyon görülme olasılığı daha yüksektir. Bunun nedeni ise bağışıklık sisteminin giriş kapısının cilt yapısı olmasıdır. 

  bebekler için şampuan seçimi
 • Mart 08, 2019

  Tıpkı yetişkin modasında olduğu gibi bebek modası da her geçen gün değişmektedir. Trendlerle şekillenen bebek modasında bahar aylarında soft tonların ön plana çıkması beklenmektedir. Çok daha az desen kullanımına yer verileceği bebek bahar kombinleri arasında olabildiğince minimal tasarımları vitrinlerde göreceğiz. 

  bebekler için bahar modası, baharda bebek giyim, bebek giyim bahar kombineri
 • Mart 05, 2019 Anneler için Bilgiler

  Bebek kıyafetlerini uzun süreli kullanabilmenizin en önemli püf noktası doğru şekilde muhafaza etmesidir. Nem ve rutubet gören kıyafetlerin dokusu büyük oranda zarar görür. Bu nedenle özellikle bebek kıyafetlerini iyi muhafaza etmek istiyorsanız nem ve rutubetli ortamlardan uzak tutmanız gerekir. Genellikle kışlık ve yazlık kıyafetler ayrı ayrı yerlerde ve koşullarda muhafaza edilir. Bu noktada muhafaza etmek istediğiniz bebek kıyafetlerini kaldırmadan önce mutlaka temizlemelisiniz.

  bebek kıyafetleri nasıl muhafaza edilir, bebek kıyafeti muhafaza yöntemleri, bebek kıyafeti saklama yöntemleri
 • Şubat 28, 2019 Bebek-Çocuk Giyim

  Öncelikle bilinmesi gereken bebek ayakkabısının bir aksesuar olmadığıdır. Bebeğin ortopedik gelişimini desteklemesi için bebek ayakkabıları oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Vücudu hızlı gelişen ve değişen bebeğin yürümeye başlaması ile birlikte adımlarının yere sağlam basması gerekir. Bunun içinde kaliteli bir bebek ayakkabısına ihtiyaç duyulur. Bu nedenle ebeveynlerin bebeğin kas ve iskelet sistemine zarar vermeyen doğru bebek ayakkabılarını seçmesi gerekir.

  bebek ayakkabıları, çocuk ayakkabıları, bebek ayakkabısı modelleri
 • Şubat 23, 2019 Bebek-Çocuk Giyim

  İkiz bebek sahibi olan aileler genellikle çocukları aynı şekilde giydirmektedirler. Hatta kıyafetle kalmayıp aynı saç modelini bile yapmaktadırlar. Bu durum anne babaların hoşuna gitse de aslında uzmanlara göre oldukça yanlış bir davranıştır. İkiz bebekleri sürekli aynı giydirme durumu zaman içerisinde ikizlerde birtakım sağlıksız sonuçların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Özellikle birey olma bilincinin oluştuğu yaşlarda ikiz çocuklar kesinlikle aynı giydirilmemelidir.

  ikiz bebekler nasıl giydirilmeli
 • Şubat 20, 2019 Bebek-Çocuk Giyim

  23 Nisan’da çocukların gönüllerince eğlenmesine izin vermelisiniz. Ayrıca çocuğunuzun hoşuna gidecek renkli kıyafetler alıp hediye ederseniz çocuğunuz daha renkli olacaktır. Günlük kıyafetleri güzel bir şekilde kombinleyebileceğiniz gibi çocuklara özel olarak tasarlanmış kostümlerden de alabilirsiniz.

  çocuklara özel en renkli nisan kombinleri, 23 nisan kombinleri
 • Şubat 15, 2019 Bebek-Çocuk Giyim

  35. Uluslararası İstanbul Kids Fashion-Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı’nda yeni sezona dair parçalar belli oldu. Yeni sezonda daha çok örgü ve terleme karşıtı kıyafetler ön plana çıkıyor. Ayrıca çevreci tutum çocuk kıyafetlerine de yansıyor ve bol, geri dönüştürülebilen malzemelerden üretilen kıyafetler sezonun gözde parçaları arasında yer alıyor.

  çocuklar için yeni sezon trend, yeni sezon ürünleri
 • Şubat 12, 2019 Bebek-Çocuk Giyim

  Çocuk kıyafetleri alırken genelde ebeveynler kendi zevkine göre seçim yapar. Ancak çocuğunuzun kıyafet seçimini çocuğunuzla birlikte yapmanız gerekir. Çocuğunuzun kışın ortasında şort giymek istemesi ya da çok absürt bir kıyafet seçimi yapmasında seçimine müdahalede bulunabilirsiniz. Bunun dışındaki durumlarda ise çocuk kıyafetleri alırken seçimi çocuğunuza bırakmalısınız. 

  çocuk kıyafetleri, çocuk ürünleri, çocuk kıyafetleri nasıl seçilir
 • Şubat 09, 2019 Bebek-Çocuk Giyim

   Yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da kıyafet seçimi oldukça önemlidir. Çocuklar kıyafet seçimlerini kendileri yaptığında daha öz güvenli oluyor ve kendi tarzlarını oluşturma imkanı yakalıyorlar. Daha öncesinde kızlar için pembe, erkekler için mavi kıyafetler ağırlıkta olsa da son zamanlarda bu durum yön değiştirmiştir. Günümüzde daha çok hem kızların hem erkeklerin giyebileceği unisex kıyafetler popüler hale gelmiştir.

  çocuk kıyafetlerinde renk kullanımı
 • Şubat 07, 2019 Anneler için Bilgiler

  Teknolojinin gelişmesi hayatın her alanında değişikliklere neden olmuştur. Ortaya çıkan teknolojik aletlerin birçok yararı bulunsa da yanlış kullanımında da zarara yol açmaktadır.

  çocukları akıllı telefonlardan uzak tutmanın yolları
 • Şubat 05, 2019 Bebek-Çocuk Giyim

  Çocuk kıyafetleri model açısından oldukça zengindir. Kız ve erkek çocukları için rengarenk kıyafetler bulunur. Çocuk kıyafetleri modellerini çocuğunuzla birlikte inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

  çocuklar için kıyafetler
 • Şubat 02, 2019 Anneler için Bilgiler

  Çocuklarla iletişim halinde olmanız hem çocuğunuzun gelişimi açısından hem de çocuğunuzun gelişimi açısından fazlasıyla önem taşımaktadır. Ailecek yemek yenildiği zamanlarda çocuğunuzla hep beraber iletişim kurabilirsiniz. Çocuğunuzla konuşma başlatmak için aşağıdaki 6 yöntemi uygulayabilirsiniz.

  yemek masasında çocuğunuzu konuşturmak için tavsiyeler
 • Ocak 31, 2019 Bebek-Çocuk Giyim

  Bebeklerin ve gelişme çağında olan çocukların ciltleri oldukça hassastır. Bu sebeple bebek ve çocuklarda kullanılacak her türlü eşyanın dikkatli ve özenli bir şekilde seçilmesi gerekir. Aksi halde çocuğunuzda çeşitli alerjik reaksiyonlar veya hastalıklar meydana gelebilir.  Sıcak tutması amacıyla kullanılan battaniyeler de özenle seçilmesi gereken eşyalar arasında yer alır. Bebek battaniyeleri ve çocuk battaniyeleri özel olarak üretilirler. Üzerinde bebeklere ve çocuklara yönelik desenlerin bulunduğu bu tarz battaniyeler çocuğunuzun cildinde herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmazlar. Ayrıca çocuğunuzu sıcak tutarak soğuktan kaynaklı oluşabilecek hastalıklara karşı koruma sağlarlar.

  bebek battaniyeleri, bebek ve çocuk battaniyeleri, çocuk battaniyeleri
 • Ocak 29, 2019 Anneler için Bilgiler

  Bebek bezinin belirli aralıklarla değiştirilmesi bebeğin cildinin sağlığı ve hijyeni açısından oldukça önemlidir. Bebek bezi bağlama işlemine geçmeden önce ilk olarak kirli bezin alınması gerekir. Kirli bezi almak için öncelikle bebeğin ayaklarını tek elinizle yukarıya doğru kaldırmanız gerekir. Diğer elinizle ise bezde bulunan bantları açmalısınız. Bu işlemin ardından da bezin ön kısmını aşağı doğru çekmelisiniz. Bu sayede o bölgede bulunan kirler ve dışkı kalıntıları kısmen temizlenecektir. Eğer bu işlemi tam tersi şekilde yaparsanız bebeğinizde idrar yolu enfeksiyonları gözlenebilir. 

  bebek bezi bağlama yöntemleri, bebek giyim ürünleri
 • Bebeklerin cildi yetişkinlerin cildine kıyasla oldukça hassastır. Bebeğinizin cildinde herhangi bir alerjik reaksiyon meydana gelmemesi için kıyafet seçimini dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Doğru kıyafet seçimi bebeğinizin cildinin korunmasında yeterli olmayacaktır. Bunun yanı sıra bebek kıyafetleri özenle yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Bebek kıyafetleri yıkanması işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

  bebek kıyafetleri nasıl yıkanır, bebek kıyafetleri yıkama yöntemleri
 • Ocak 22, 2019 Bebek-Çocuk Giyim

  Tek parça bebek giyim ürünlerinin de bebek ikili takım modellerinin de kendilerine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bebek ikili takım modellerini bebeğin üzerine giydirmek ve çıkarmak daha kolaydır. İki parça kıyafet kullanımı, özellikle bebeğin altını değiştirirken size rahatlık sağlayacaktır. 

  bebek giyiminde tek parça ve ikili takımlar
 • Ocak 18, 2019 Bebek-Çocuk Giyim

  Baharın gelmesiyle beraber bebeklerinize daha ince ve havadar kıyafetler almanız faydalı olacaktır. Sezonun öne çıkan bebek kıyafetlerini inceleyerek hangi kıyafeti alacağınız konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

  bebekler için bahar alışverişi, bebek alışverişi
 • Ocak 17, 2019 Anneler için Bilgiler

  Çocuk büyütmek zorlu bir süreçtir ve bu dönem içerisinde türlü zorluklarla karşılaşılır. Bu yüzden sağlam bir kaynaktan çocuk büyütme ile alakalı bilgi edinmek çok önemlidir. Çoğu anne baba internetten araştırma yapar. Ancak internette fazlasıyla yanlış bilgiler bulunduğu için bu pek doğru bir yöntem değildir. Çocuklar ile ilgili doğru bilgiler edinmek için en güvenilir kaynaklardan biri kitaplardır. Sadece annelerin değil babaların da bu tarz kitapları okuması gerekir. Özellikle annelerin mutlaka okuması gereken 5 kitap şu şekildedir:

  anneler için kitaplar, anne adayları için kitaplar
 • Ocak 15, 2019 Anneler için Bilgiler

  Bebek doğduktan sonraki ilk zamanlar fazlasıyla sıkıntılı geçen süreçlerdir. Özellikle ilk defa çocuk sahibi olan bireyler bebek bakımı konusunda yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip olmayabilirler. Bebeğiniz doğduktan sonra ihtiyacınız olan 5 bilgiyi okuyarak, bebek bakım sürecini daha rahat geçirebilirsiniz.

  bebek ihtiyaçları, bebek bakımı bilgileri