Yeni Doğan Bebek Giyimi Nasıl Olmalı?

yeni dogan bebek giyimi

Tüm detaylarıyla yeni doğan bebeklerinin bakımı, anne babalar için en çok dikkat dikkat gerektiren zamanlardır. Bebekleri için her şeyin en iyisini isteyen ebeveynler, yeni doğan bebeklerinin giyiminde de birçok detaya dikkat etmelidir. Yeni doğan bebek giyiminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

Bebeğinizin Hassas Cildine Uygun Kumaşlar

Yeni doğan bebeklerin ciltleri oldukça hassastır, bu sebeple ilk önceliğiniz bebeğinizin hassas cildine uygun kumaşlar seçmek olmalıdır. %100 pamuk kumaştan yapılan kıyafetler yeni doğan bebeğinizin cildi için uygun seçenektir.

Kolay Giydirilebilen Kıyafetler

Yeni doğan bebek giyiminde, kolay çıkarılıp giydirilebilen pratik kıyafet seçimi de son derece önemlidir. Gün içinde defalarca bebeğinizin üzerini değiştirmeniz gerekebilir, bu sebeple özellikle bebeğinizin kafasından rahat geçirebileceğiniz boyun kısmı geniş kıyafetler seçmelisiniz. Ayrıca bebeğinizin altını da sıklıkla değiştireceğiniz için, iç kısmı bacağa tutturulmuş çıt çıtlı badiler de pratiklik sağlar.

Küçük Parçalara Dikkat Edin

Bebeğiniz için seçtiğiniz kıyafetlerde bulunan düğme gibi küçük parçalara dikkat edin, kopabilen bu parçaları bebeğiniz yutabilir ve bu da ciddi bir tehlike doğurabilir. Bebeğinizin günlük hayatta giyeceği kıyafetlerde sadelik ve rahatlığa dikkat etmelisiniz. Özel günler için seçtiğiniz kıyafetlerde ise bu küçük parçaların sağlam olduğundan emin olun.

Hızlı Büyüyen Bebeğiniz İçin Doğru Beden Seçimi

Yeni doğan bebeğinizin hızla büyüyeceğini unutmayın. Küçük bedenlerde aldığınız kıyafetleri bir süre sonra hiç kullanamayacaksınız, bu sebeple doğru miktarda alışveriş yapmanız gerekir. Bebeğiniz için birçok kıyafetin de hediye olarak geleceği düşünülmelidir. Bebeğinize alınan yeni kıyafetlerin etiketlerini hemen çıkarmayın, böylece bebek büyüdüğünde kullanamayacaklarınızı değiştirebilirsiniz.

Kolay ve Sık Yıkanabilen Kumaşlar

Yeni doğan bebeğinizin kıyafetleri sıklıkla kirlenecektir ve sürekli yıkamanız gerekir. Bu sebeple kolay ve sık yıkanabilen kumaşlar seçmeniz gerekir. Yine %100 pamuklu kumaşlar, temizlik bakımından da kolaylık sağlar.

Yeni Doğan Bebekler İçin Hastane Çıkışı

 

 

 

Yeni doğan bebekler için hastane çıkış takımları, yukarıda yer alan tüm detaylar dikkat edilerek imal edilir. Bebeğinizin hassas cildi için uygun kumaştan, kolay giydirilebilen hastane çıkış takımları; üst, alt, şapka, eldiven ve önlük olmak üzere genelde beş parçadan oluşur.

Etiketler: yeni doğan bebek giyim
Mayıs 05, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR